Firebirds – Teatr Titanick – Kontrapunkt 2015

„Firebirds” to produkcja oparta na pomyśle zawodów. Parada sześciu śmiałków pilotów i ich latających maszyn przemierza centrum miasta w towarzystwie obsługi naziemnej (aktorzy amatorzy) i francuskiego zespołu muzycznego Fanfare Le Snob. Piloci starają się zdobyć przychylność publiczności. Który z nich ma najpiękniejszą latającą maszynę i który najlepiej lata? Który pierwszy wystartuje w powietrze?

Za efektami pirotechnicznymi i eksplozjami oraz groteskowymi wysiłkami lotniczymi pilotów kryje się jednak niepokojące napięcie; wywołuje je nie tylko ogarniająca rywali zazdrość i gniew, lecz także obecność Czarnego Anioła, który chce za pomocą pilotów rozegrać swoją własną grę…

Theater Titanick powstał w Münster w 1990 roku. Artyści z Münster i Lipska stworzyli pierwotną grupę, która jednak rozrosła się w międzynarodowy zespół. Zespół ten jest teraz ważnym i dobrze znanym stowarzyszeniem w świecie międzynarodowych teatrów działających w plenerze. Swoje spektakle Theater Titanick prezentował w 15 krajach Europy, w Północnej i Południowej Ameryce, w Australii i w Azji.

reżyser artystyczny: Uwe Köhler